Korisnik:
Lozinka:
« Travanj 2021 »

Ispis statistike od 5. 9. 2010.

PROJEKT Moja prva radijska emisija

PROJEKT Moja prva radijska emisija

Učenici 7.a razreda sudjelovali su u mjesečnom projektu Moja prva radijska emisija. Zadatak je bio odabrati temu koja im je zanimljiva, informirati se o njoj te snimiti malu radijsku emisiju od oko 3 minute.

Prethodno su na satima Hrvatskog jezika upoznali radio kao medij, vrste radijskih emisija, strukturu emisije te načine snimanja i montaže.

U stvaranju radijske emisije učenici su trebali od ideje do realizacije biti samostalni, što znači da su sami odabrali temu, snimili priloge, najavnu i odjavnu špicu i podlogu ili glazbu, te montirali.

Vrednovala se primjereno odabrana tema emisije, način na koji je tema obrađena te izbor sugovornika, a manja pozornost se pridavala montaži, glazbi, uvodnoj i odjavnoj špici jer su u tome početnici. Na školskom satu predstavili su svoje radijske emisije te su međusobno  komentirali i raspravljali što je bilo dobro, što je moglo bolje, što nam se najviše svidjelo... Vrednovali su originalnost emisije, zanimljivost teme, sposobnost vođenja emisije i izražajno govorenje. Iako početnici, sedmaši su  iznenadili, ne samo  zanimljivim odabirima teme već su se  pokazali  spretnima i u odabiru glazbe i montaži. Ima još prostora za napredak (ima i jezičnih pogrešaka, no na sve smo ukazali i puno naučili!), a ovi uradci pokazuju da im to neće biti problem. Jedva čekamo još koji uradak!

Uživajte u slušanju i javite koja je emisija najzanimljivija!

Popis emisija:

Valerija Rožić i Lana Harapin - Pčelice

Pavao Hac i Matija Brgles – O radiju

Dominik Šoštar, Lucijan Peharec i Ivan Peh – A što s 2021.g.?

Jakov Korade, Luka Jambrešić i Martin Šipek - Limač

Daniel Kalauz i Gabriela Šilipetar – Online škola

Matea Mraz i Ivana Kokot – Zanimanja

Filip Tomić - Psi

objavio: Ana Knežević Ines Čeko   datum: 22. 2. 2021.

PONUDE

Koliko je sati