Županijsko natjecanje u krosu

Dana 9.11.2023. godine učenici ŠŠK Gaj Osnovne škole Veliko Trgovišće sudjelovali su na Županijskom natjecanju u krosu. Učenici su postigli zavidne rezultate te su u sve četiri kategorije ekipno bili među 4 najbolje škole u našoj županiji što je zaista veliki uspjeh s obzirom na broj učenika, a valja spomenuti da se na kros prijavljuju gotovo sve škole naše županije. Također, naši su učenici pokazali kako se treba ponašati na natjecanjima i predstavljati svoju školu i mjesto.

Učenice 5. i 6. razred zauzele su ekipno 3. mjesto, a nastupale su: Ema Herceg, Tina Herceg, Ana Jakopčević i Tena Tomašković.

Valja istaknuti da su učenice dale sve od sebe i ekipno su bile brončane, dok su pojedinačno sestre Herceg pomele konkurenciju i nadmoćno osvojile prvo i drugo mjesto u konkurenciji od 80 učenica.

Ostaje žal što se nisu plasirale na Državno prvenstvo s obzirom na zlato i srebro u pojedinačnoj konkurenciji, no ekipe Zaboka i Donje Stubice u zbroju bodova ipak su bile bolje za nekoliko bodova.

U konkurenciji dječaka 5. i 6. razred naši su učenici osvojili ekipno 3. mjesto te su trčali na granici svojih mogućnosti. Za dječake petih i šestih razreda nastupali su: David Belas, Lovro Tkalec, Jan Juranić i Vid Korunda, a pokazali što znači timski duh i borba za svoju ekipu.

Djevojčice 7. i 8. razred nastupale su u sastavu: Izidora Herceg, Dora Halambek, Dolores Čekolj i Eva Juranić. Osvojile su ukupno 4. mjesto i samo za par bodova izmaknulo je treće mjesto i još jedan trofej u školskim vitrinama.

U ovoj je konkurenciji naša škola osvojila još jednu pojedinačnu medalju, a tu je Izidora Herceg bila brončana. Izidori to nije novost jer uvijek trči na visokoj razini i ima već medalju iza sebe na prošlom natjecanju. Izidora i ostale djevojčice pokazale su koliko im je stalo jer su na cilju bile potpuno iscrpljene što je pokazatelj da su uložile maksimalan napor.

Na kraju dolazimo do županijskih prvaka, učenika sedmih i osmih razreda koji su nastupali u sastavu: Marcel Tišljar, Mateo Pleško, Nikola Herceg i Jan Jurički. Ovo je ekipa podjednakih trkača koji su na treninzima i testiranjima pokazali da su pretendenti za postolje, a na utrci su to potvrdili i predstavljat će Krapinsko – zagorsku županije na Državnom natjecanju u krosu. U ovoj utrci nismo imali pojedinačnih medalja, ali su dječaci pokazali koliko je bitan timski rad te su trčali kao ekipa što im je donijelo prvo mjesto.

Valja spomenuti da su OŠ Veliko Trgovišće predstavljali učenici matične škole i Područne škole Dubrovčan koji su djelovali kao da su zajedno svaki dan.

Posebno treba istaknuti sestre Tinu, Emu i Izidoru te brata Nikolu iz obitelji Herceg koji su uvelike pridonijeli izvrsnom rezultatu naše škole, a ovo nije prvi put da naši Hercegi vode ostale na put pobjede u krosu.

Rezultati

POREDAK NATJECANJA ZA UČENICE V. i VI. RAZREDA

POREDAK ŠKOLA

Dragutin Tomašković, prof. kineziologije

objavio: Ana Knežević Dragutin Tomašković   datum: 10. 11. 2023.