ŠŠK Gaj na natjecanju u plivanju

ŠŠK Gaj na natjecanju u plivanju

Dana 14.11.2023. ŠŠK Gaj Osnovne škole Veliko Trgovišće i učenice koje vole plivanje sudjelovali su na Županijskom natjecanju u plivanju. Ovo je po drugi put da se naša škola natjecala u plivanju, a  djevojčice koje su je predstavljale vole  plivanje i predstavljaju taj sport u najljepšem obliku. Plivanje je jedan od najzahtjevnijih sportova koji od sportaša traže potpunu predanost i konstantan rad, a to se vidjelo u svakom zaveslaju naših učenica. Ove smo godine prijavili 9 natjecateljica, a neke od njih više se ne bave aktivno plivanjem.

U našoj županiji nema puno škola koje imaju dovoljan broj učenika da sastave ekipu koja ih predstavlja pa su se naše djevojčice "borile" protiv Osnovne škole Oroslavje i unatoč bolesti dviju učenica glatko su pobijedile s ukupno 9 bodova prednosti. Prvo mjesto donijelo je ovim mladim plivačicama i školi plasman na Državno prvenstvo u plivanju koje će se održati 29. i 30. 11. u Rijeci te se nadamo dobrim utrkama na najvećoj pozornici.

Učenice su se natjecale u četiri pojedinačne discipline i u štafetnoj utrci. OŠ Veliko Trgovišće po disciplinama predstavljale su:

- Petra Čempuh - leđno

- Karla Kralj i Katja Kralj - slobodno

- Dora Barlović i Tena Tomašković - prsno

- Petra Ljubej i Eva Kovačićek - leptir

Ekipu još čine Leona Duković i Ines Jakopčević koje nisu plivale zbog bolesti, ali će se priključiti na Državnom prvenstvu i još pojačati našu ekipu.

Učenice su plivale i štafetnu utrku 4 * 50 m slobodno u kojoj su nadmoćno pobijedile s 8 sekundi prednosti u odnosu na protivnike.

Nakon što su pružile najbolje od sebe i školu predstavile u najboljem svjetlu, učenice su nagrađene medaljama i peharom za osvojeno 1. mjesto. Nakon proglašenja ekipa je uživala u druženju s ostalim natjecateljima gdje su pokazale pristojnost i zadovoljstvo.

Učenice su se organiziranim prijevozom vratile u školu u pratnji mentora, učitelja TZK gdje su s ponosom i srećom svojim prijateljima pokazale osvojene medalje prenijele  poruku kako sport djeluje kao pokretač pozitivnih emocija.

Njihov iskreni smiješak najveći je uspjeh........

Dragutin Tomašković, prof. kineziologije

Bilten s natjecanja u prilogu.

objavio: Ana Knežević Dragutin Tomašković   datum: 15. 11. 2023.