Županijsko natjecanje iz gimnastike za djevojčice

Dana 19.1.2024. učenice ŠŠK „Gaj“ Osnovne škole Veliko Trgovišće po prvi su puta sudjelovale na Županijskom natjecanju iz gimnastike za djevojčice. Koliko je treninga i odricanja potrebno za kvalitetnu izvedbu gimnastičkih elemenata govori i sam broj prijavljenih školskih klubova jer su se na natjecanje prijavile samo 4 škole. Sve su ekipe bile gotovo kompletno sastavljene od gimnastičarki koje aktivno treniraju u nekom od gimnastičkih klubova dok smo mi u ekipi imali 3 djevojčice koje su elemente uvježbavale na treninzima u okviru sportske grupe.

Učenice su zauzele četvrto mjesto, ali nisu puno bodovno zaostale za ostalim školama. Predstoji nam još više truda i rada da bi iduće godine bili još konkurentniji.

Našu su gimnastičku ekipu činile: Lota Rod, Dora Halambek, Tara Vrančić, Nika Šćukanec i Petra Gulić.

Ono što posebno veseli je činjenica da su djevojčice na natjecanju pokazale još bolje izvedene vježbe nego na treninzima te su izvele samostalno pojedine elemente koje su na treninzima mogle samo uz asistenciju. To je pomalo i očekivano jer učenice nemaju baš idealne uvjete za vježbanje (sprave, rekviziti, pomagala…. ).

Učenice su bile ponosne na svoje izvedbe, a samo natjecanje je pobudilo u njima još veću želju za vježbanjem te se nadamo da će svojim primjerom na gimnastiku privući još poneku djevojčicu.

Na natjecanje može ići 5 natjecateljica, a moram spomenuti da osim naših ovogodišnjih 5 najboljih na sportsku grupu idu još i Ela Šćukanec, Tina Herceg i Tija Kralj, a nadamo se da ćemo iduće godine priključiti učenice nižih razreda koje su krenule na gimnastiku u klub, a to su Rita Mlakar i Iva Kralj.

Gimnastika je sport koji ne prašta ni najmanje pogreške, samo teškim radom moguće je napraviti veliki uspjeh, a nama na školskoj razini cilj mora biti privući djecu da se bave tim bazičnim sportom, usmjeriti ih u klubove, a s druge strane vježbati da budemo što konkurentniji i kvalitetniji u izvođenju elemenata koji se od učenika traže na natjecanjima.

objavio: Ana Knežević Dragutin Tomašković   datum: 22. 1. 2024.