Ovaj mjesec: 3792
Danas: 159

Županijsko natjecanje u odbojci

Županijski doprvaci u odbojci

14.2. učenici OŠ Veliko Trgovišće sudjelovali su na Županijskom natjecanju u odbojci. Dječaci uključeni u rad ŠŠK „Gaj“ ostvarili su još jedan izvrstan rezultat, a to je 2. mjesto u našoj županiji te im je Državno prvenstvo izmaklo za dlaku.

Naša je škola bila u skupini s OŠ Petrovsko i OŠ Konjščina, a skupinu su odbojkaši prošli s dvije pobjede i osvojili prvo mjesto. Nakon pobjeda u skupini uslijedilo je polufinale gdje ih je čekala OŠ Pregrada. Uslijedila je još jedna pobjeda u kojoj je razina igre bila još viša nego u skupini.

Ekipu su činili : Toni Horvat, Jan Siročić, Josip Sinković, Marcel Tišljar, Jan Jurički, Matej Vuksan, Leon Lovrek, Matija Škalec, Marko Gregurek, Gabrijel Kralj. Valja spomenuti da su prikazali zavidnu razinu tehnike i taktike odbojkaške igre, ali je OŠ Josipa Broza Kumrovec u finalu bila bolji protivnik. Prvi set završio je 25:22 te su izgubili u tijesnoj završnici što je uz umor i psihički pad uzrokovalo loš početak drugog seta. Zaostatak više nisu mogli sustići i Kumrovčani su zasluženo dobili kartu za Poreč gdje će predstavljati našu županiju.

U ovogodišnjoj su ekipi aktivni sudionici bili učenici sedmih razreda što je zalog za dobre predstave na natjecanju iduće godine. Uz priključivanje kvalitetnih učenika petih i šestih razreda i konstantan rad nadamo se dobrim rezultatima u budućnosti.

objavio: Ana Knežević Dragutin Tomašković   datum: 16. 2. 2024.