Županijsko natjecanje u futsalu

Djevojčice druge u županiji

Dana 1.3.2024. djevojčice su igrale polufinale i finale županijskog natjecanja u futsalu. Sam su nastup zaslužile kvalitetnim nastupima u prvom krugu gdje su uvjerljivo osvojile prvo mjesto u svojoj grupi.

Nastupale su u sastavu: Ema Herceg, Lana Herceg, Dora Halambek, Izidora Herceg, Tina Herceg, Lorena Seljan, Eva Juranić, Ela Sinković, Leonarda Fiolić, Tija Kralj i Dolores Čekolj. Valja spomenuti da su na finalnom danu sa sobom imale službenog fotografa, a to je bio Jan Smodila koji je fotografijom popratio gotovo svaki njihov pokret.

Utakmicu polufinala igrale su protiv OŠ Ljudevita Gaja iz Mihovljana i prezentirale lijep nogomet uz ovacije publike za našu Lanu Herceg koja je svojim minijaturama dizala publiku na noge. Pobijedile su rezultatom 1:0, iako je po prilikama rezultat trebao biti jače izražen u korist naših djevojčica.

Finalni susret učenice su igrale protiv OŠ Janka Leskovara iz Pregrade koja je sastavljena od djevojčica koje treniraju nogomet u ŽNK Pregrada. Valja istaknuti da smo s njima odigrali utakmicu prvoga kruga i upisali pobjedu od 3:1. Upozoravali smo da to ništa ne znači jer finalna je utakmica nešto sasvim drugo. Nakon teške borbe Pregrada je uspjela zabiti gol iz jednog prekida i rezultatom 1:0 plasirati se na državno prvenstvo u Poreč.

U finalnoj utakmici došlo je do ozljede jedne od naših najboljih igračica Dore Halambek koja je udarila glavom i koljenom u zid spašavajući jednu loptu. Bilo je i krvi što je ostavilo traga na našim djevojčicama te su samo nekoliko minuta nakon toga primile gol koji je bio dovoljan Pregradi za pobjedu.
Učenice su bile jako razočarane što se nisu uspjele plasirati na državno prvenstvo, ali moraju biti svjesne da su pružile lijep nogomet i dale sve od sebe na terenu. Ostvarile su velik rezultat i predstavile svoju školu kao drugu najbolju u županiji što je veliki uspjeh.

Sport djeluje kao pokretač pozitivnih i negativnih emocija,a učenici se kroz sport uče kontrolirati. Svaki poraz i pobjeda nova su životna pouka i motivacija za još bolji rad i trening. Imamo sreće da su učenice i učenici naše školi željni sporta i zato škola ostvaruje iznimne rezultate u različitim sportskim disciplinama,a cilj ŠŠK Gaj je usmjeriti ih prema klubovima prema njihovim kvalitetama i preferencijama.

Dragutin Tomašković, prof. kineziologije

objavio: Ana Knežević Dragutin Tomašković   datum: 6. 3. 2024.