Ukupno: 555509
Ovaj mjesec: 3260
Danas: 37

ODBOJKAŠICE TREĆE U ŽUPANIJI

12.3.2024. u Klanjcu je odigran finalni dan odbojkaškog županijskog natjecanja za djevojčice. U finale su se plasirale tri škole, a to su OŠ K.Š. Gjalskog iz Zaboka, OŠ Bedekovčina i OŠ Veliko Trgovišće.

Sve su utakmice bile iznimno neizvjesne i pune kvalitetnih poena što potvrđuje visoku razinu ženske odbojke u našoj županiji. Naše su djevojčice bile na nekoliko poena do pobjede u obje utakmice, ali je manjak utakmica u nogama i rukama doveo do tijesnih poraza. Ekipe protiv koji su igrale sastavljene su kompletno od odbojkašica koje treniraju u klubovima, a upravo broj utakmica koje imaju kroz godinu dao im je mirnoću u završnici trećeg seta protiv naše ekipe. Protiv Zaboka su izgubile 16:14 u trećem setu,iako su vodile 13:11 i samo su ih 2 poena dijelila od pobjede. U drugom susretu protiv Bedekovčine imale su 5:0 u trećem setu,ali nisu uspjele zadržati prednost i poražene su 15:12. Utakmice se igraju na dva dobivena seta do 25, a treći se set igra do 15 poena.

Učenice su ostvarile velik uspjeh kojega su bile svjesne unatoč početnom razočaranju. Pružile su za oko lijepu odbojku te su predstavile školu i mjesto na vrlo dojmljiv način.

Dana 6.3.2024 djevojčice su igrale grupnu fazu i polufinale natjecanja u odbojci. U grupnoj fazi su bile druge, a u polufinalu su pobijedile s 2:0 u setovima OŠ Petrovsko.

Nastupale su u sastavu:Dora halambek, Iva Sinković, Ana Siročić, Magdalena Korade, Nika Ščukanec, Tara Vrančić, Lana Šimunić, Lana Hržina, Jelena Selembašič, Katja Tomić i Lucija Polanšćak

U pratnji im je bio učenik-novinar Martin Preberina koji je napisao izvještaj za prvi dan natjecanja.

Prvu utakmicu su igrale protiv OŠ J. Leskovara iz Pregrade u kojoj su pobijedile 2:0. Nažalost izgubile su od OŠ Ksavera Š. G. 2:0. Treću utakmicu protiv OŠ A. Mihanovića iz Klanjca pobijedile su 2:0. U polufinalu su igrale protiv OŠ A. Mihanovića iz Petrovskoga i pobijedile 2:0.

objavio: Ana Knežević Dragutin Tomašković   datum: 19. 3. 2024.