Županijsko natjecanje iz Biologije

Osnovna škola Veliko Trgovišće bila je 14.3.2014. domaćin Županijskog natjecanja iz Biologije u kategorijama  sedmi i osmi  razredi.

Sudjelovalo je ukupno 20 biologa iz sedam zagorskih osnovnih škola.

16 učenika pisalo je test a četiri učenice iz OŠ Sv. Križa Začretja  prezentirale su istraživače radove na teme:

7. r. - Utječe li vitamin D na brži rast biljaka? ( Lucija Majsec i Gabrijela Očić )

8. r. - Učestalost sorata vinove loze na području Općine Sveti Križ Začretje ( Karla Dlesk i Paula Brezak )

Istraživački radovi dostavljaju se na ocjenu Državnom povjerenstvu koje odlučuje o pravu sudjelovanja na

Državnoj smotri.

Pismeni test su najuspješnije riješili sljedeći natjecatelji:

7. razred:

1. PETRA HORVAT,            OŠ Sveti Križ Začretje – mentorica Silvija Črnjević

2. VEDRAN MAJSEC            OŠ Sveti Križ Začretje – mentorica Silvija Črnjević

3. TIHANA ŠTEFEK,             OŠ Donja Stubica – mentorica Sanja Vidiček

8. razred:

1. KARLO KOBEŠČAK,   OŠ S. Radića Brestovec Orehovički – mentorica Josipa Peric

2. IVONA PETREKOVIĆ,   OŠ Sveti Križ Začretje – mentorica Silvija Črnjević

3. DORA PUGAR,              OŠ Zlatar Bistrica – mentorica Štefica Škrlec

Testovi navedenih natjecatelja poslani su na uvid Državom povjerenstvu koje će donijeti konačnu odluku o pravu nastupa na Državnoj smotri koja će se održavati početkom travnja mjeseca. Objedinjeni poredak po svim kategorijama bit će objavljen na mrežnim stranicama Agencije za odgoj i obrazovanje.

Pozvanim učenicima želimo mnogo sreće,  uspješne rezultate i kvalitetno predstavljanje kraja iz kojeg dolaze.

Slobodno vrijeme učenici su proveli u šetnji i organiziranom obilasku velikotrgoviških znamenitosti.

Primjerene i vrijedne  nagrade učenicima osigurale su izdavačke kuće, a Krapinsko – zagorska  županija  darovala je majice i prigodne tiskanice. Njima zahvaljujemo na susretljivosti i suradnji.

Fotografije možete pogledati OVDJE

objavio: Ana Knežević   datum: 18. 3. 2014.