Projekt Naša mala knjižnica

Učenici u produženom boravku u Oš Veliko Trgovišće i učenici 4. razreda Područne škole Dubrovčan su od mjeseca studenog 2018. uključeni u Projekt Naša mala knjižnica.

Riječ je o projektu poticanja čitanja i kreativnosti kod učenika razredne nastave,  sufinanciranim sredstvima Škole te programa Europske unije pod nazivom "Kreativna Europa". Organizator Projekta u Hrvatskoj je nakladnik Ibis grafika, a u projektu sudjeluju učenici iz pet europskih zemalja.

Cilj projekta NMK je uz  promotivne aktivnosti  predstaviti odabrane autore iz Slovenije i Litve i povećati interes za njihove knjige,  povećati publiku i stvoriti kritičke čitatelje.

Hrvatski predstavnik u ovom projektu je Grigor Vitez, klasik suvremene hrvatske književnosti za djecu.

Osim čitanja  šest odličnih knjiga, učenici mogu biti uključeni u izradu i ukrašavanje čitateljskog kutića, čitateljskog vlakića, razmjenu knjižnih junaka, a očekuje ih i pismo iznenađenja. Najvrjednijim čitateljima na vrata će pokucati posjet iznenađenja. Osim toga, učenici mogu sudjelovati i u literarnom kvizu, literarno-likovnom natječaju i nagradnim natječajima. Nakon čitanja, učenici će rješavati zadatke iz Kreativnih knjižica dobivenih besplatno od organizatora.

Projekt NMK trajati će do kraja školske godine 2018./19. a u Projektu će biti čitane sljedeće knjige:

• Grigor Vitez; O zecu koji se volio smijati
  • Andrej Rozman Roza; Kako je Oskar postao detektiv
  • Gendrutis Morkūnas; Priče iz legla buha
  • Jana Bauer; Strašna vila i divlja zima
  • Kȩstutis Kasparavičius; Lijenozemska
  • Ida Mlakar; Čarabaralo

Svim čitateljima sudionicima u Našoj maloj knjižnici želimo puno uspjeha i zabave!!!

objavio: Vlatka Habulin   datum: 23. 11. 2018.