Naša mala knjižnica 2021./22.

Počinjemo s projektom Naša mala knjižnica u ovoj školskoj godini (2021./22.)

Čitat ćemo sljedeće naslove:

Els Heinsalu, Kristi Kangilaski:  Ahaa!

Knjiga pokazuje djetetu na razumljiv i zabavan način kako su veliki znanstvenici poput Arhimeda, Galilea Galileia i Newtona došli do svojih otkrića. Nije važna samo znanstvena preciznost, već i igra! Ilustracije slikovnicu obogaćuju vizualnim humorom.

Kęstutis Kasparavičius: Medvjedovanje

Kroz ugodnu pripovijest priprema nas za proslavu Božića i poziva nas da svojom pričom razmislimo o slavljima. Također ćemo upoznati različite vrste medvjeda i različite običaje.

Asja Olejarczyk, Aleksandra Golebiewska: Jeti u kojega nitko nije vjerovao

Izvorna priča prenosi važnu poruku da se ono što se na prvi pogled čini nemogućim može ostvariti ako vjerujemo i vjerujemo u sebe. Ističe važnost prijateljstva i naklonosti, kao i empatije i suosjećanja, kojima možemo pomoći svojim bližnjima da otkriju vlastiti identitet i spoznaju svoj potencijal. Nenametljivo, slikovnica naglašava i ljekovito djelovanje umjetnosti.

Koraljka Milun, Ana Vujasić: Baton i Roni

Kroz zabavne i napete kratke priče o avanturama dvaju prijatelja djeca uče da je prijateljstvo sa životinjom nešto posebno. Knjiga također predstavlja problem ostavljanja životinja na nenametljiv način i naglašava važnost ljubavnog odgoja kućnog ljubimca. Realistični opisi olakšavaju suosjećanje s glavnim likovima i njihovim avanturama, a iskričavi humor djeci čini zabavu tijekom čitanja.

Susanna Mattiangeli, Rita Petruccioli: HB olovka

Knjiga poziva mladog čitatelja da stvori ono što ih zaista čini sretnima. Jamčimo da će djeca čitati knjigu iz čistog užitka, a ne zato što bi trebala.

Petr Stančik, Galina Miklinova: H2O i tajna vodena misija

Osim sjajne i napete priče na rubovima stranica, od heroja ćete pronaći zabavne detalje, povijesne i znanstvene činjenice, pa čak i recepte za omiljena jela u knjizi!

Podaci o knjigama preuzeti su s web stranice https://nasamalaknjiznica.hr/ (pristupljeno: 11. 11. 2021.)

objavio: Vlatka Habulin   datum: 11. 11. 2021.