« Ožujak 2024 »

Ukupno: 552040

Radionica "Upotreba društvenih mreža u nastavi"

U Osnovnoj školi Veliko Trgovišće održana radionica "Upotreba društvenih mreža u nastavi"

U sklopu projekta Inspiring Science Education (ISE), dana 28. siječnja 2015. godine CARNetov ISE tim održao je radionicu u OŠ „Veliko Trgovišće“ za 18 nastavnika na temu „Upotreba društvenih mreža u nastavi“ u trajanju od tri sata.

Na radionici je predstavljen koncept suradničkog učenja i obrnute učionice, Edmodo kao sigurna društvena mreža u obrazovanju te ostale društvene mreže u sklopu kojih je moguće motivirati učenike na što veću interakciju u nastavi. Također je predstavljen i projekt ISE za sve nastavnike škole.

Veliki interes nastavnika, kao i velik broj nastavnika te škole uključenih u projekt ISE omogućili su održavanje interaktivne i korisne radionice. Nastavnici koji su sudjelovali na radionici su u jednakoj mjeri bili nastavnici razredne nastave kao i predmetni profesori. Oni su iskazali veliko zanimanje za materijale koji su im predstavljeni, a najviše oduševljenja izazvao je rad u malim grupama uz nastavničku kontrolu putem Edmoda, te mogućnost izrađivanja i provođenja testova putem njihovog online alata.

Nastavnici su iskazali zadovoljstvo sigurnošću koju Edmodo pruža učenicima, no bili su i zabrinuti manjkom njihove kontrole na drugima društvenim mrežama, ukoliko bi ih učenici upotrebljavali u nastavi. Poput većine škola, OŠ „Veliko Trgovišće“ i njihove područne škole imaju problem s manjkom opreme za provođenje većeg dijela nastave na računalima, no usprkos toj prepreci, uvijek je zadovoljstvo vidjeti nastavnike prepune ideja i inicijative usmjerene daljnjem usavršavanju i boljitku - kako sebe tako i učenika.

Vijest preuzeta s www.skole.hr

objavio: Ana Knežević   datum: 5. 2. 2015.